– „Witaj Maj, piękny Maj, U Polaków błogi raj!”

W dniu 26 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z radością wróciliśmy do przybliżenia uczniom tego ważnego wydarzenia historycznego w naszej szkole.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie, w galowych strojach, z zainteresowaniem obejrzeli inscenizację słowno-muzyczną przedstawioną przez uczniów klasy III c przygotowanych pod kierunkiem pani Marty Szacoń. Trzecioklasiści bardzo uroczyście zatańczyli poloneza, według choreografii stworzonej przez panią Annę Brzezicką. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn szkoły. Przebieg uroczystości dopełniła oprawa muzyczna przygotowana przez panią Małgorzatę Skwarzyńską oraz dekoracje przygotowane przez panią Małgorzatę Kruk i panie Annę Brzezicką i Annę Kuś – Lemieszek.  O godne wprowadzenie i wyprowadzenie sztandaru szkoły zadbała pani Danuta Grodek, natomiast nagłośnienie obsługiwał pan Dariusz Piekarczyk.

Akademia była dla wszystkich żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Zdjęcie przedstawia uczniów kl. 3 podczas inscenizacji.

Na pierwszym planie znajduje się recytujący uczeń z kwiatami. Za nim stoi grupa innych wykonawców inscenizacji.

Uczniowie tańczą poloneza, Chłopcy klęczą, a dziewczynki tańczą dookoła nich.

Chłopcy i dziewczęta podczas tańca rozwijają biało czerwone flagi.

Zdjęcie przedstawia panią dyrektor Ewę Gęcę, która przemawia do widzów. Obok niej stoją uczniowie, którzy zaprezentowali się w części artystycznej akademii.