– Z życia szkoły

We wtorek uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w koncercie młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

Wszyscy zgromadziliśmy się w pięknej sali koncertowej, a muzyka pozwoliła nam się przenieść do Wiednia, Włoch czy Nowego Jorku, posłuchać odgłosu deszczu i wiatru, a także wraz z góralską kapelą zawołać radosne ”Hej ho”.

Największe jednak wrażenie …

TYDZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH MAJDANKA

17-23 września

Tegoroczne obchody Tygodnia Pamięci miały wyjątkowy charakter. Rozpoczęły się one w sposób uroczysty w niedziele, 17 września. Najpierw delegacja Uczniów, Grona Pedagogicznego i Dyrekcja naszej Szkoły wraz z kombatantami, dyrekcją Muzeum Obozu i zaproszonymi gośćmi udała się na teren Obozu by na polu więźniarskim nr 3 pod pomnikiem Trzech Orłów …

Na Placu Litewskim zaprezentowano wystawę „Wrzesień 1939 Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji”. Ukazuje ona najważniejsze wydarzenia polityczne w tym okresie – między innymi odrzucenie przez ministra spraw zagranicznych Józefa Becka niemieckiego ultimatum w sprawie Gdańska.

Wernisaż wystawy odbył się na Placu Litewskim przed budynkiem Poczty Polskiej w Lublinie o godzinie 10.00.W wernisażu i niecodziennej lekcji historii …

Back to top