– 60 jubileusz naszej szkoły

60 urodziny naszej placówki celebrowaliśmy przez cały rok 2023-2024. Wiele wydarzeń z naszego kalendarza wplotło się w tematykę tego święta. Dniem wieńczącym wszystkie działania był 6 czerwca 2024 roku. Na główną uroczystość przybyli wspaniali goście. Swoja obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele Samorządu Miasta Lublin – Wiceprezydent Miasta Lublin, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Starszy Wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego Kutratorium Oświaty w Lublinie, Radni Rady Miasta, Księża związani, poprzez swoje obowiązki, z naszą szkołą, przedstawiciele podmiotów współpracujących ze szkołą, byli więźniowie polityczni, hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych, dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz absolwenci.

Przed spotkaniem, w odświętnie udekorowanej szkole,  społeczność uczniowska wraz ze Sztandarem szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy świętej odprawionej w Kościele parafialnym pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbe. Na kolejne części uroczystości złożyły się przemówienie pani dyrektor Ewy Gęcy oraz licznie przemówienia przybyłych gości. Wiersze, piosenki, popis gimnastyczny w wykonaniu naszych uzdolnionych  uczniów,  pokazały zainteresowania i potencjał społeczności. Całemu spektaklowi towarzyszyła bardzo ciekawa scenografia, dopełniająca swoją treścią, prezentowane utwory. Podczas imprezy pani dyrektor Ewa Gęca otrzymała z rąk gości liczne dyplomy, medale, prezenty dla naszej Jubilatki. Medalami zostali obdarowani także przyjaciele naszej placówki. Goście otrzymali specjalne jubileuszowe wydanie szkolnej gazety „Szkolminek” Podczas słodkiego poczęstunku, wszyscy przybyli na uroczystość, mogli w miłej atmosferze świętować ten szczególny dzień.

Dziękujemy serdecznie sponsorom spotkania, uczennicom i uczniom, nauczycielom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz gościom, którzy celebrowali z nami święto szkoły.

Kolaż 4 zdjęć przedstawiających zgromadzoną widownię oraz występy uczniów nauczycieli i osoby przemawiające.

kliknij tutaj