– Zawieszenie zajęc w klasach I-VIII w dniach 9-27 listopada 2020

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie z dnia 6 października 2020 roku.

Sz. P. Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Odnosząc się do obostrzeń wprowadzonych przez Prezesa Rady Ministrów informuję:

1. Od 09.11.2020 r. do 27.11.2020 roku następuje przedłużenie ograniczenia funkcjonowania klas IV-VIII Szkoły. Dodatkowo od 9 listopada 2020 r. ograniczeniem zostają objęte klasy I-III. Ograniczenie polega na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
  2. Wszystkie zajęcia odbywają się w formie zdalnej, zgodnie z obowiązującym od 1 września 2020 r. planem zajęć w tym opracowanym harmonogramem zajęć prowadzonych za pomocą aplikacji Teams. W tym celu proszę o uważne śledzenie strony Szkoły, na której zostanie opublikowany obowiązujący harmonogram zajęć on-line. Dla uczniów klas IV – VIII plan tych zajęć nie ulegnie zmianie.
  3. W okresie od 09.11.2020 do 27.11.2020 zajęcia w oddziałach przedszkolnych odbywają się w formie stacjonarnej, czyli w Szkole zgodnie z obowiązującym od 1 września 2020 roku planem lekcji.
  4. Po rozpoznaniu potrzeb uczniów niepełnosprawnych w okresie od 09.11.2020 roku do 27.11.2020 roku dla określonej grupy dzieci zostaje zorganizowane na terenie Szkoły nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  5. Informuję, że zapewniam zajęcia opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy szkolnej uczniom klas I – III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. (szeroko rozumiane służby medyczne oraz służby mundurowe). Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 6.30 – 17.00.
  6. W okresie od 09.11.2020 do 27.11.2020 tylko uczniowie oddziałów przedszkolnych korzystają ze stołówki szkolnej oraz uczniowie przebywający w świetlicy.
  7. Zajęcia rewalidacyjne, nauczanie indywidualne oraz zajęcia wynikające z organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów klas I – VIII odbywają się w formie nauki zdalnej.
  8. Uczniowie klas VIII w formie zajęć on-line realizują dodatkowe zajęcia kształcenia kompetencji matematycznych, polonistycznych oraz językowych dlatego też nie będą organizowane konsultacje na terenie Szkoły.
  9. W okresie od 13.11.2020 do 17.11.2020 zostaną przeprowadzone pozostałe 3 konkursy przedmiotowe – etap szkolny. Proszę, aby zainteresowani uczniowie śledzili komunikaty w tej sprawie.
  10. Uwaga uczniowie do 16 roku życia w godzinach 8.00 – 16.00 mogą przemieszczać się jedynie pod opieka dorosłych.
  11. Uwaga należy śledzić informacje zamieszczane na stronie Szkoły, na tablicy informacyjnej UONET+ oraz za pomocą wiadomości.
  12. Proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczniowie sumiennie uczestniczyli w zajęciach on-line. Podczas zajęć uczeń ma zawsze włączoną kamerę, mikrofon zaś włącza na polecenie nauczyciela. Nauczyciel określone tematy zajęć wysyła uczniom za pomocą dziennik UONET+ – Zadania domowe. Te dwie formy zajęć wynikają z obowiązującego tygodniowego planu lekcji.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32
im. Pamięci Majdanka w Lublinie