– Informacja o realizacji tematyki związanej ze Świętem Niepodległości

Dzieci z oddziałów przedszkolnych, grupa A i B już od poniedziałku realizują tematy z kręgu tematycznego „Moja Ojczyzna”. Realizacja treści ma na celu kształtowanie poczucia patriotyzmu – przynależności do narodu i kraju, oraz rozpoznawanie symboli narodowych.

Dzieci zapoznały się z wybranymi wydarzeniami historycznymi naszej Ojczyzny związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości 11 listopada 1018 r. Wykonywały prace plastyczno – techniczne nawiązujące do symboliki narodowej. przygotowały chorągiewki biało – czerwone oraz kotyliony w barwach narodowych.

Dzieci nauczyły się na pamięć wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Nauczyciele przybliżyli im sylwetkę Józefa Piłsudskiego jako wyjątkowego bohatera narodowego, twórcę Legionów Polskich.