– WYRÓŻNIENIE DLA NAUCZYCIELA NASZEJ SZKOŁY

18 grudnia 2020 roku pan Zbigniew Wiertel, nauczyciel naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w skali ogólnopolskiej. Jest laureatem listy 100 ‘2020, którą przyznaje Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. „Szerokie Porozumienie” działa od 2013 roku a od 2017 przyznaję nagrodę 100 osobom za dany rok działalności. „Porozumienie” zrzesza 80 firm i instytucji, m.in. Google, Microsoft, Urzędy Marszałkowskie, uniwersytety, instytuty, fundacje. Nagroda przyznawana jest szerokiej gamie osób od edukacji począwszy – szkoły, ośrodki doskonalenia, uniwersytety, CEO, ORE, MEN – po ośrodki badawcze, fundacje, niezależnym ekspertom, startupom, pracownikom urzędów itp.

Celem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych jest spowodowanie, że potrzeby powszechnej edukacji cyfrowej będą uznawane za priorytet rozwojowy kraju.

Wyciąg z regulaminu

• Lista wyróżnionych nosi nazwę „Lista 100” osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce i jest ogłaszana raz do roku podczas dorocznej konferencji „Umiejętności cyfrowe xxxx.pl”.
  • Wyróżnienie poprzez umieszczenie na „Liście 100” jest przyznawane osobom indywidualnym za wyróżniającą się działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce w roku poprzedzającym jej ogłoszenie. Wkład ten może się przejawiać m.in., poprzez działalność  edukacyjną, popularyzatorską, badawczą, analityczną, organizacyjną, wspieranie rzeczowe i finansowe projektów, opracowywanie polityk publicznych z zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych.

Link do listy:-)