– KONKURS – „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych”

Regulamin ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmyo ochronie danych osobowych”

Organizatorem Konkursu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

CEL I ZADANIE KONKURSOWE:

• Celem Konkursu jest promowanie zasad ochrony danych osobowych wśród dzieci i rodziców, popularyzowanie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów, podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka, a także zachęcenie młodych ludzi oraz ich rodziców do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych w życiu online i offline.
  • Konkurs polega na przygotowaniu krótkiego mini poradnika dla rodziców „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” i przedstawienie za pomocą krótkiego i jasnego przekazu zasad ochrony danych osobowych.

ZASADY ORGANIZACYJNE:

• Uczestnik konkursu przygotowuje pracę w dowolnej formie elektronicznej przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych.

Dopuszczalne formaty: pptx, .doc, .pdf, .jpg, .avi, mp3, mp4, wav.

• Prace konkursowe uczeń przekazuje Organizatorowi Konkursu w szkole

– do pani Beaty Rakoczy.

Na Wasze prace czekamy do dnia 13 kwietnia 2021 roku, w formie elektronicznej

pod adresem: pedagog@sp32.lublin.eu

• Do konkursu można zgłaszać jedynie prace nigdzie dotąd niepublikowane i nienagradzane.
  • Prace mogą być realizowane i zgłaszane indywidualnie lub zespołowo. W sytuacji zgłoszenia zespołowego nagroda przyznawana jest zespołowi jako całości i nie podlega zwielokrotnieniu oraz wymianie na ekwiwalent pieniężny.
  • Każda praca zgłoszona do konkursu musi zawierać wypełnione „Zgłoszenie do konkursu”, stanowiące załącznik do Regulaminu. Załącznik będzie dostępny do wypełnienia zainteresowanym uczniom i ich rodzicom po przysłaniu pracy konkursowej.

NAGRODY:

• W Konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe za zajęcie I-III miejsca oraz dwie nagrody dodatkowe za wyróżnione prace uczniów.
  • Prace konkursowe laureatów i innych wybranych uczestników konkursu będą rozesłane do uczestników Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” w celu rozpropagowania poradników wśród rodziców, a także zaprezentowane na stronie internetowej Organizatora (www.uodo.gov.pl).

ZASADY OCENY PRAC:

Złożone prace będą oceniane według następujących kryteriów:

– zgodność pracy z tematem oraz trafność i jasność przekazu;

– walory artystyczne i twórcze podejście do tematu;

– wartość merytoryczna i rzetelne opracowanie tematu.

WYNIKI KONKURSU ORAZ WRĘCZENIE NAGRÓD:

• Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 14 maja 2021 roku na stronie internetowej http://www.uodo.gov.pl/tdts, a osoby nagrodzone oraz wyróżnione zostaną powiadomione pisemnie i/lub telefonicznie przez Organizatora o wynikach konkursu, wygranej oraz sposobie odbioru nagrody.
  • W przypadku, gdy organizacja uroczystości wręczenia nagród zaplanowana na początek czerwca 2021 roku nie będzie możliwa do zrealizowania, nagrody zostaną przekazane pocztą tradycyjną.

Koordynator: Beata Rakoczy – pedagog/doradca zawodowy/n-l j. niemieckiego