– SAMORZĄD UCZNIOWSKI – PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU 2020/2021

Pierwszy semestr za nami !

Rok szkolny 2020/2021 jest ogromnym wyzwaniem i swego rodzaju testem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Bazując na doświadczeniach z wiosny, dyrektorzy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 32 przygotowali się na taką sytuację i w swojej pracy uwzględnili różne warianty – dla stacjonarnego, hybrydowego i zdalnego trybu nauczania. Szkoła działa inaczej, ale nawet w tych nowych, trudnych warunkach uczniowie naszej szkoły nie zwalniają tempa – ciężko pracują, poszerzają wiedzę, umiejętności i chętnie biorą udział w konkursach zarówno wewnątrzszkolnych, jak i zewnętrznych organizowanych przez inne podmioty.

W semestrze pierwszym poradziliśmy sobie świetnie, o czym świadczy średnia naszych ocen, czytelnictwo na dobrym poziomie, dobra frekwencja.
Czas na krótkie podsumowanie.
Uczymy się dobrze, chętnie bierzemy udział w konkursach, aktywnie uczestniczymy w życiu szkoły i klasy pomimo zdalnej nauki. We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W październiku postanowiliśmy zgłębić naszą wiedzę o Polsce, wybraliśmy się na spacer wirtualny do muzeum, by posłuchać o historii naszego kraju, o tym jak stał się wolny. Ważnym wydarzeniem pierwszego semestru były obchody uroczystości rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad był piękny, biało-czerwony!
To jeszcze nie wszystko. Ostatniego dnia listopada odbyły się klasowe andrzejki, na Teamsach. Były wróżby, gry i zabawy.
6 grudnia obchodziliśmy w szkole Dzień Europejski. Wykonaliśmy plakaty, quizy językowe i zabawy. Napracowaliśmy się, ale było warto.
W grudniu nie mogło się obyć bez świątecznego akcentu, dlatego staraliśmy się zaznaczyć ten czas, wielu z nas podczas lekcji zdalnych miało piękne czapki Mikołajowe. Odpoczęliśmy trochę podczas Świąt Bożego Narodzenia, w gronie Rodziny i przyjaciół powitaliśmy Nowy 2021 Rok. Mamy nowe postanowienia i plany. Wróciliśmy do szkoły, by zakończyć pierwszy semestr. Poprawiliśmy oceny, podsumowaliśmy ostatnie miesiące, wysnuliśmy wnioski i zaplanowaliśmy dalsze działania na semestr drugi. Tak zakończyliśmy pierwsze pół roku edukacji w naszej szkole.
Jesteśmy szkołą aktywną i ambitną. Przed nami dużo pracy. Mamy nadzieję, że drugi semestr będzie owocował dobrymi ocenami i sukcesami.
Dziękujemy za wsparcie Pani dyrektor Ewie Gęcy, Pani dyrektor Agnieszce Iwaszko, Pani dyrektor Bożenie Kuleszy oraz  naszym rodzicom i  nauczycielom.

Podsumowanie wyników po semestrze I w roku szkolnym 2020/2021

Klasy z najwyższą średnią w szkole:

Klasa 4b, średnia 4,81  Najwyższa średnia klasy w szkole !

Klasa 5c, średnia 4,58

Klasa 6a, średnia 4,61

Klasa 7b, średnia 4,32

Klasa 8c, średnia 4,15

Uczniowie którzy uzyskali najwyższą średnią ocen :

B.Golec klasa 7b, średnia 5,79

D.Kuciński klasa 6a, średnia 5,75

P.Gumińska klasa 8c, średnia 5,71

W naszej  szkole 40 uczniów osiągnęło bardzo wysokie wyniki w nauce. Ich średnia ocen wyniosła  5,0  i wyżej oraz zachowanie przynajmniej dobre, uprawniające  do otrzymania stypendium.

GRATULACJE !

Opiekuni SU: