– III Wojewódzki Konkurs Historyczny „Tutaj kiedyś był obóz…”

Honorowy patronat: Lubelski Kurator Oświaty
Patronat merytoryczny: Państwowe Muzeum na Majdanku
Instytut Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Pamięci Majdanka w Lublinie

Konkurs przeznaczony dla miłośników historii

II wojna światowa zostawiła w Lublinie tragiczny ślad – dawny niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny na Majdanku. Codziennie wielu z nas, Lublinian, pokonując drogę do szkoły, do pracy, do kolegi czy koleżanki, mija Pomnik Walki i Męczeństwa, i patrzy na zabudowania, jakie pozostały po obozie. Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie ze względu na swoje imię czuje się szczególnie zobowiązana do tego, aby przypominać o dziejach Majdanka.

W swoich działaniach mamy na uwadze słowa Jana  Pawła II: „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. Dlatego też w porozumieniu z Państwowym Muzeum na Majdanku  i Instytutem Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego organizujemy kolejną edycję konkursu przeznaczonego dla miłośników historii – uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Ma  ona charakter prezentacji wiedzy dotyczącej tematyki konkursowej. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zapoznać się z historią Majdanka w oparciu o podane źródła.

Cele konkursu:

1. Rozwijanie zainteresowań historią i popularyzacja wiedzy o historii małej Ojczyzny.
  2. Kształtowanie zdolności refleksyjnego podejścia do doświadczeń historycznych.
  3. Promowanie postawy tolerancji.
  4. Rozwijanie indywidualnych uzdolnień, zdolności twórczego myślenia.

Regulamin i karty zgłoszeniowe w załączniku

Attachments