– LEKCJE MUZEALNE ON-LINE

W dniach 26 i 27 kwietnia 2021 roku odbyły się w naszej szkole lekcje muzealne on-line skierowane do uczniów klas V – VIII. Tematem spotkań było poznanie historii jakże ważnego dla naszej społeczności szkolnej miejsca – obozu koncentracyjnego na Majdanku. Zajęcia poprowadził pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku – pan Marek Duda. Dzięki nim uczniowie w ciekawy i inspirujący sposób dowiedzieli się m.in.: jak wyglądało życie więźniów w obozie, usłyszeli relacje świadków, poznali losy dzieci oraz wiele innych historii ukrytych w muzealnych eksponatach. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali tej trudnej, ale jakże istotnej historii obozu. Niezwykle ważne jest to, aby młodzi ludzie mogli zobaczyć, co się tu stało i zrozumieć, dlaczego zawsze powinniśmy pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach.

Katarzyna Złotnik