– TYDZIEŃ ULGI

W dniach 17-25 maja 2021 w naszej szkole miał miejsce tydzień “Budowania Relacji”, który został zrealizowany w ramach kampanii społecznej „Tydzień ulgi”. Celem tygodnia było umożliwienie uczniom bezstresowego powrotu do nauczania stacjonarnego. W związku z tym, w różnych miejscach szkoły zostały umieszczone różne techniki radzenia sobie ze stresem, emocjami oraz złote myśli, które miały charakter wzmocnień pozytywnych.

Uczniowie szkoły byli bardzo zadowoleni, że ten pierwszy tydzień jest przygotowany w taki szczególny sposób. Dzięki temu czuli się dobrze, bez niepotrzebnego stresu, a raczej cieszyli się, że spotkali swoich kolegów i koleżanki z klasy. Niektórzy z nich mieli obawy, że nauczyciele będą sprawdzać zeszyty, ćwiczenia i poziom zdobytej wiedzy podczas nauczania zdalnego. Wszyscy jednak byli pozytywnie zaskoczeni, bo stało się inaczej. Najbardziej spodobał się uczniom pomysł na organizację zajęć w formie zabaw i gier planszowych. Okazało się to „strzałem w dziesiątkę”! Uczniowie także bardzo pozytywnie reagowali na spotkanie z pedagogiem i psychologiem szkolnym, którzy wręczali dzieciom naklejki z pozytywnymi myślami, dzięki temu czuły się one bardzo podbudowane. Wszyscy będziemy długo wspominać tydzień, w którym najważniejsze okazały się relacje i bycie razem.

Attachments