– Relacja z obchodów Święta Szkoły

Dnia 8 czerwca w sposób uroczysty obchodziliśmy Święto Szkoły. Zgodnie z programem uczciliśmy ten dzień poprzez wiele wspólnych działań. Każda z klas zapoznała się ze zorganizowanymi na terenie szkoły wystawami, których treści nawiązywały do misji placówki – „ Człowiek dla człowieka bratem” i jej imienia –  „Pamięci Majdanka”. Wizualizacja, w łatwiejszy sposób, pozwoliła uczniom I etapu edukacyjnego przybliżyć  dość trudne dla nich treści. Bardzo ważnym punktem celebrowania wydarzenia było wspólne wyjście wraz z Pocztem Sztandarowym delegacji klas 1 – 8 pod Pomnik Walki i Męczeństwa, aby złożyć hołd poległym w KL Majdanek.

W ciągu całego tygodnia wychowawcy zorganizowali w swoich klasach godziny wychowawcze, podczas których uczniowie oglądali film na temat misji naszej szkoły pt. „Nasze życiowe drogowskazy”, uczestniczyli w zajęciach, podczas których poszerzali wiedzę o tolerancji, szacunku i przyjaźni, śpiewali piosenki, słuchali recytacji, oglądali filmy o tej tematyce. Każdy z uczniów, na przestrzeni tego szczególnego tygodnia, mógł poczuć jak ważne przesłania niesie ze sobą imię naszej szkoły. Życzylibyśmy sobie nawzajem, aby ucząca się w niej społeczność zawsze kierowała się takimi wartościami jak tolerancja szacunek i przyjaźń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.