– Zaproszenie na obchody 82 rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę, połączonych z Dniem Sybiraka

Zapraszam Państwa Dyrektorów i Społeczność Państwa Szkół i Placówek do udziału w  dniu 17 września 2021 roku w obchodach 82. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę, połączonych z Dniem Sybiraka. Główne uroczystości rozpoczną się  o godzinie 11.00 Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza 6, w intencji ofiar agresji sowieckiej 17 IX 1939 r. poległych na Kresach Wschodnich, zmarłych i zamordowanych  na zesłaniu i w łagrach Sybiru.
Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Plac Litewski, gdzie przy pomniku Nieznanego Żołnierza będzie miała miejsce dalsza część uroczystości. W związku z tym, że obchody rocznicy agresji połączone są z Dniem Sybiraka po zakończeniu uroczystości na Placu Litewskim zaplanowano przemarsz pod pomnik Matki Sybiraczki, gdzie  odbędzie się jeszcze krótka uroczystość przy pomniku. Organizatorzy uroczystości zapraszają do udziału Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i Wychowawców oraz Uczniów i Wychowanków Państwa placówek, kierując jednocześnie szczególne zaproszenie do szkolnych pocztów sztandarowych z prośbą o udział w obchodach w dniu 17 września br.
Ze względu na pandemię i fakt, że podczas Mszy św. w kościele możliwość zachowania w przestrzeni 1,5 m dystansu społecznego może być ograniczona, proszę, by uczestnicy uroczystości za pomocą maseczki mogli zasłonić usta i nos.
W załączeniu przekazuję Państwu pełny program i zaproszenie do udziału w obchodach rocznicowych i wydarzeniach towarzyszących w dniu 11 września 2021 r.
Mirosław Romańczuk
Wydział Oświaty i Wychowania