– Tydzień Pamięci

Obchody Tygodnia Pamięci rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną, w intencji ofiar nazistowskiego, niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uczestniczyli w niej dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej na czele z Pocztem Sztandarowym. Po Mszy Św. odbyła się konferencja, podczas  której p. Anny Wójtowicz z Państwowego Muzeum na Majdanku przeprowadziła wykład na temat „Życia duchowego w KL Lublin”.  Następnie delegacja naszej szkoły udała się pod Mauzoleum, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. Na terenie naszej placówki przez cały tydzień uczniowie mogli oglądać, przygotowane przez nauczycieli historii, p. Katarzyny Złotnik i p. Wojciecha Kusio, wystawy opowiadające o niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych oraz o życiu śp. Zdzisława Badio, więźnia obozu.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.