– TRZYMAJ SIĘ PROSTO

Jak wszyscy wiemy, czas pandemii nie sprzyja aktywności fizycznej a ta uzależniona jest od zdrowego kręgosłupa. Dlatego z początkiem lutego w naszej szkole ruszyła akcja „TRZYMAJ SIĘ PROSTO”. Aby podkreślić, jak ważna jest rola zdrowego kręgosłupa i dbanie o prawidłową postawę oraz uzmysłowienie, że za jego kondycję odpowiadamy sami powstała akcja „Trzymaj się prosto”. W naszej szkole zwracamy uwagę na ten problem poprzez:
– gazetkę informacyjną
– stały zestaw ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego
– pogadanki profilaktyczne
– cykliczne zabawy ruchowe w świetlicy mające na celu kształtowanie nawyków dbania o sylwetkę
– szkolny konkurs tematyczny dla klas I-VI (regulamin w załączniku)
– zachęcanie do udziału w Webinariach nt. „Zdrowego kręgosłupa” oraz   „Bezpieczeństwa” , na które zaprasza Akademia Samodzielności (więcej informacji na   stronie www.akademia-samodzielności.pl).
Liczymy na wsparcie i współpracę by razem troszczyć się o prawidłową postawę ciała.

Koordynatorzy
Anna Brzezicka