– Tydzień współpracy wielopokoleniowej

18-24 stycznia 2022

SK PCK od wielu lat współpracuje z DOS dla Osób Niepełnosprawnych w Lublinie. Tradycyjnie 2 razy do roku odbywają się spotkania uczniów z pensjonariuszami.  Najczęściej okazją do wspólnego spędzenia czasu  są  święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Tym razem na zaproszenie Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, które wyszło z propozycją zorganizowania  w szkołach projektu ”Tydzień Współpracy Międzypokoleniowej” w ramach Dnia Babci i Dziadka, SK PCK podjęło inicjatywę przygotowania upominków dla mieszkańców DOS.

Uczniowie z klasy 2a i podopieczni świetlicy szkolnej własnoręcznie wykonali serduszka, które wraz z życzeniami osobiście przekazali starszym ludziom. Gromkimi brawami mieszkańcy DOS podziękowali za pamięć, wyrażając wdzięczność za zainteresowanie i życzliwość ze strony najmłodszych osób ze społeczności szkolnej.

Współpraca międzypokoleniowa, a co za tym idzie podejmowanie wspólnych inicjatyw, stwarza przestrzeń do działania dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. Pozwala także na wykorzystanie potencjału i podzielenie się nim z osobami z różnych grup wiekowych.