– MIASTO TO TEŻ TWÓJ DOM – MASZ WPŁYW NA DOBRĄ ATMOSFERĘ

Miasto Lublin rusza z nową kampanią edukacyjną pod nazwą: „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobrą atmosferę”. Postanowiliśmy przyłączyć się .Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, w związku z czym wszyscy musimy dbać o jego czystość i jakość. Rozpoczynamy  kampanię informacyjną skierowaną do uczniów naszej szkoły. Na parterze szkoły pojawiła się tablica przedstawiająca działania jakie można podjąć  aby poprawić stan atmosfery. Uczniowie klasy 4c wezmą udział w zajęciach, których celem  jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, edukacja w zakresie ochrony powietrza, racjonalnego korzystania z ciepła i ciepłej wody oraz zrozumienie wpływu marnotrawienia ciepła na zasoby Ziemi. W ramach tej lekcji przyrody wykonają tabelę jakości powietrza na kolejne 30 dni. Posługując się udostępnionym przez LPEC Lublin pyłomierzem będą określać jakość powietrza wokół naszej szkoły, a wyniki prezentować we wspomnianej tabeli  ustawionej na parterze szkoły. Po tym okresie w ramach podsumowania akcji uczniowie klasy 4c napiszą artykuł i zamieszczą go w gazetce szkolnej.