– Warsztaty wielkanocne

W dniach 7 i 13 kwietnia 2022r. odbyły się w naszej szkole „Warsztaty wielkanocne”. Dzięki uprzejmości Pań wychowawczyń: Elżbiety Piekarczyk i Anny Krupy zagościły one kolejno w klasach 2AI oraz 1B. Zajęcia poprowadziła p. Małgorzata Kruk – nauczyciel plastyki.

W trakcie warsztatów dzieci wykonywały stroiki wielkanocne w formie koszyczków, z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów dekoracyjno – florystycznych. Miały okazję używać krepiny, rafii, sizalu, różnego rodzaju ozdobnych koronek, wstążek, styropianowych jajeczek i drewnianych figurek. Dowiedziały się, w jaki sposób stworzyć konstrukcję stroika przy pomocy gąbki florystycznej.

Powstałe w ten sposób kolorowe i efektowne prace, mogą posłużyć do ubogacenia domowej dekoracji stołu wielkanocnego.

Małgorzata Kruk