– Zaproszenie na tegoroczne obchody Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej

Dzień ten został ustanowiony przez Komisję Europejską i ma na celu umacnianie więzi łączących pokolenia oraz promowanie Unii Europejskiej przyjaznej wszystkim grupom wiekowym. Przy okazji obchodów tego dnia chcemy zaakcentować rolę naszego miasta jako miejsca otwartego na budowanie dialogu i integracji różnych pokoleń mieszkańców.

Lublin Międzypokoleniowy Solidarny z Ukrainą” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Całym sercem jesteśmy z naszymi sąsiadami z Ukrainy, w pełni się solidaryzujemy z walczącymi na froncie jak i z tymi, którzy znaleźli w Lublinie schronienie przed toczącą się w ich ojczyźnie wojną. Chcemy to mocno podkreślić podczas planowanych obchodów Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia (piątek) w godzinach 11.00 – 12.00 na placu Króla Władysława Łokietka 1, przed Ratuszem. Oprawę artystyczną zapewnią dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół oraz seniorzy, a także osoby z Ukrainy które goszczą w naszym mieście w tym trudnym czasie.

Z poważaniem,
Sławomir Skowronek