– II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lublinie „Lubię moje miasto – jestem lubelanką, jestem lubelakiem”

W dniu 26 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lublinie „Lubię moje miasto – jestem lubelanką, jestem lubelakiem” adresowany do uczniów klas trzecich miasta Lublina. Wzięło w nim udział
5 placówek szkolnych: SP nr 5, SP nr 29, SP nr 32, SP nr 42, SP nr 48. Każdą szkołę reprezentowało troje uczestników. Konkurs miał na celu promowanie zainteresowania rodzinnym miastem w aspekcie historii, legend oraz jego zabytków.  Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą o Lublinie. Konkurs miał różnorodną atrakcyjną  formę z elementami pedagogiki zabawy, quizu, form wizualno – słuchowych. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko wiedzą, ale także zręcznością i spostrzegawczością. Wysoki poziom konkursu przełożył się na uzyskane punkty i lokaty:

I miejsce: SP nr 42,

II miejsca: SP nr 29, SP nr 32, SP nr 48,

III miejsce: SP nr 5.

Patronat na konkursem objęła Pani Dyrektor Ewa Gęca
.

Koordynatorami konkursu byli: Wicedyrektor Agnieszka Iwaszko, Elżbieta Piechnik, Halina Piątek, Dominika Gadzała.