– Uroczystość uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Witaj Maj, piękny Maj,

U Polaków błogi raj!”

W dniu 28 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z radością wróciliśmy do przybliżenia uczniom tego ważnego wydarzenia historycznego w naszej szkole.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie, w galowych strojach, z zainteresowaniem obejrzeli inscenizację słowno-muzyczną przedstawioną przez uczniów klasy IIIc. Przedstawienie pozwoliło przenieść się w czasie do tamtych lat i odczuć atmosferę wielkiej radości z uchwalenia konstytucji. W trakcie akademii cała społeczność wysłuchała również „Mazurka 3 Maja” i patriotycznych wierszy. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn szkoły.
Uroczystość została przygotowana przez panią Jolantę Pomorską. Przebieg uroczystości dopełniła oprawa muzyczna przygotowana przez Zbigniewa Wiertela oraz dekoracje wykonane przez panią Agatę Roman i panią Ligię Bogusz. O godne wprowadzenie i wyprowadzenie sztandaru szkoły zadbała pani Danuta Grodek oraz pan Piotr Fijołek, natomiast nagłośnienie obsługiwał pan Dariusz Piekarczyk.

Akademia była dla wszystkich żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Opracowanie relacji:  Kinga Jucewicz – Ziarek