– NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła  przeszła  pomyślnie procedurę weryfikacyjną i została zakwalifikowana do grupy szkół, które otrzymają wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej w ramach  Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Program ten dotyczy  wspierania w latach 2021 – 2025 organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez  promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

W ramach realizacji projektu już na początku została przeprowadzona  akcja „Książka, którą warto przeczytać”. Chętni uczniowie, nauczyciele zaproponowali tytuły, autorów i serie wydawnicze książek, które my uwzględniłyśmy podczas tworzenia list. Z zebranych propozycji oraz po konsultacjach z Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego (Filia nr 9) utworzono listę książek do zakupu w ramach wytycznych programu.

Czekają nas również kolejne działania związane z realizacją projektu. Na bieżąco będziemy informować całą społeczność szkolną…

Już wkrótce pojawią się nowe tytuły w naszej bibliotece.

Bibliotekarze