– UWAGA! KLASY IV! „KOCHAMY KOMIKSY”

UWAGA KLASY IV!

„KOCHAMY KOMIKSY”

Komiksy od dawna stanowią dla naszych czytelników źródło rozrywki
i przyjemności.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV do udziału w projekcie czytelniczym ” Kochamy komiksy”w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Realizacja projektu rozpocznie się pod koniec kwietnia. Podsumowanie nastąpi w ostatnim tygodniu maja.

Charakterystyka projektu:

I etap: Tworzenie komiksu konkursowego

WYMAGANIA KONKURSOWE

1.Uczestnicy konkursu tworzą własny komiks. Praca musi zawierać co najmniej 6 rysunków –scen. Technika wykonania pracy jest dowolna.
2.Wymagany format pracy to A-4 lub A-3.

1. Prace (podpisane imieniem i nazwiskiem autora) składamy do biblioteki szkolnej do dnia 24 maja.

II etap: Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Konkurs ze znajomości lektury
Celem konkursu czytelniczego jest popularyzacja twórczości Janusza Christy, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości treści lektury.Uczestnicy będą odpowiadać na pytania konkursowe, rozwiązywać zagadki, krzyżówki. O terminie zmagań konkursowych powiadomimy w późniejszym terminie. Zgłoszenia czytelników przyjmujemy do końca kwietnia.

III etap: Wystawa „Znane i lubiane komiksy” przygotowana dla całej społeczności szkolnej przez bibliotekę szkolną i pracowników naszej szkoły.

Bibliotekarze