– OBCHODY 82. ROCZNICY LIKWIDACJI OBOZU W OSTASZKOWIE – 29.05.22

W dniu 29 maja 2022 r. organizowane są w Lublinie obchody  82. rocznicy likwidacji obozu jeńców wojennych w Ostaszkowie., które rozpocznie o godz. 10.00 Msza Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, przy ul.
Kunickiego 128-130. Przed Mszą Św. 5-minutowe wprowadzenie historyczne, zaś po Mszy św. nastąpi przejście na ul. Mickiewicza 36 (przed VI Liceum Ogólnokształcące), gdzie znajduje się tablica poświęcona przodownikowi Policji Państwowej z III Komisariatu w Lublinie Bolesławowi Rybczyńskiemu. W imieniu organizatorów, którymi
są m. in.: Urząd Miasta Lublina, Lubelski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Stowarzyszenie Rodzina Katyńska serdecznie zapraszamy.

Szczegóły w załączniku.

Attachments