– WARSZTATY DIETETYCZNO – EKOLOGICZNE

warsztaty, dietetyczne, ekologiczne

19 maja 2022 r. klasa 1c wraz ze swoją wychowawczynią p. Martą uczestniczyła w warsztatach dietetyczno-ekologicznych Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego przy Lubelskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z Fundacją Auchan na Rzecz Młodzieży.

Głównym celem projektu, który objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego jest kompleksowa edukacja żywieniowa i ekologiczna skierowana do dzieci we wczesnym etapie rozwoju.

Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie i uyrwalili zasady zdrowego stylu życia, oraz poznali o przyswoili budowę piramidy żywieniowej. Następnie wspólnie starali się odczytywać etykiety różnych produktów. Wyszukiwali informacji na temat pojemności, wagi towaru, wartości odżywczej produktów, a na podstawie odczytanych informacji decydowali, które produkty warto kupić i uwzględnić w swoim jadłospisie.

Warsztaty pozwoliły uczniom wzbogacić wiedzę na temat zdrowego odżywiania i świadomego kupowania oraz dały okazję do wspólnej integracji podczas pieczenia. Na koniec dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy.