– Młody Świadomy Konsument – relacja z udziału uczniów klas I – III w projekcie Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK

W tym roku uczniowie klas młodszych skorzystali z atrakcyjnej oferty Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK i wzięli udział w projekcie dotyczącym zdrowego żywienia.

Głównymi jego celami było: ograniczenie spożycia przez dzieci pokarmów wysokokalorycznych, uwrażliwienie na problem marnowania żywności, pogłębianie wiedzy na temat składników odżywczych, nabycie umiejętności dokonywania racjonalnych zakupów, wzrost wiedzy dotyczącej chorób wynikających z nieprawidłowego odżywiania.

W dniu 07.04.2022r. klasa 1b oraz 08.04.2022r. klasa 2a wzięły udział w bloku warsztatowym „Szkoła gotowania Junior”, gdzie dzieci samodzielnie przyrządzały posiłki i próbowały nowe smaki oraz nabywały wiedzę na temat wartości odżywczej posiłków.

Natomiast 13.05.2022r. klasa 3c uczestniczyła w lekcji „Wiemy, co kupujemy”. Uczniowie zdobywali umiejętności czytania etykiet, specjalnego oznakowania, podnosili wiedzę na temat składników produktowych oraz świadomego kupowania.

Zajęcia były wyjątkowo kreatywne, a przygotowanie i smakowanie samodzielnie przyrządzonych pyszności zapewniło dzieciom dużo zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć uczniów kl. 3c