– TYDZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH MAJDANKA

18 – 25 WRZEŚNIA

„Ale niech pamiętają wszyscy, niech to będzie memento dla wszystkich pokoleń, że człowiek nie może stać się dla człowieka katem, że musi pozostać dla człowieka bratem”.

Jan Paweł II

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, jak co roku, organizujemy we wrześniu Tydzień Pamięci, który rozpoczynamy 18 września 2022 roku Mszą św. o godz. 10.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystości tak ważnej dla naszej społeczności szkolnej. Poza tym na korytarzu szkolnym będzie można zapoznać się z wystawą obrazującą historię oraz losy więźniów przebywających w obozie koncentracyjnym na Majdanku z okazji 78 rocznicy wyzwolenia obozu oraz krótką „kronikę zdjęciową” naszej wzajemnej współpracy. Nauczyciele historii w tygodniu pamięci, tj. od 18 do 23 września 2022 r. przeprowadzą lekcje poświęcone tej trudnej, ale jakże ważnej tematyce. Państwo wychowawcy otrzymają również specjalnie przygotowaną prezentację, która przybliży smutną historię obozu i będzie pomocna w realizacji godzin z wychowawcą. Uczniowie klas ósmych będą uczestniczyć w specjalnej prelekcji poprowadzonej przez pana Marka Dudę, pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku pt. „Jak wyglądała sytuacja różnych grup narodowościowych w obozie na Majdanku”. Prelekcja odbędzie się 19 września w sali gimnastycznej w godzinach od 10:35 do 11:20. Zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych wraz z opiekunami. Przypominamy również, że cała społeczność szkolna powinna w tym czasie wybrać się na teren obozu i złożyć hołd pamięci tym, którzy zginęli poprzez zapalenie zniczy i zadumę.

Z poważaniem Zespół historyków SP 32