– TYDZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH MAJDANKA – fotorelacja

TYDZIEŃ PAMIECI rozpoczęliśmy  Mszą św. w Kościele parafialnym, na którą wraz z Pocztem Sztandarowym przybyła dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie. Po nabożeństwie mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji pani Anny Wójtowicz na temat człowieczeństwa w obozach koncentracyjnych. Po spotkaniu przedstawiciele naszej szkoły wraz z dyrekcją udali się pod Mauzoleum, gdzie po oddaniu hołdu wyrażonego modlitwą, zostały zapalone znicze i złożona wiązanka kwiatów. Podczas kolejnych dni na terenie naszej szkoły można było zapoznać się z wystawą obrazującą historię oraz losy więźniów przebywających w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Nauczyciele historii przeprowadzili lekcje poświęcone tej trudnej, ale jakże ważnej tematyce. Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w specjalnej prelekcji pt. „Jak wyglądała sytuacja różnych grup narodowościowych w obozie na Majdanku”, poprowadzonej przez pana Marka Dudę, pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku. Na terenie biblioteki szkolnej mieliśmy zaszczyt gościć byłego więźnia obozu koncentracyjnego, pana Józefa Psiuka. Cała społeczność szkolna podczas tygodnia pamięci uczestniczyła także w wyjściach na teren obozu, w celu złożenia hołdu tym, którzy tam zginęli.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami: