– Ciekawe spotkanie w Państwowym Muzeum na Majdanku

W dniu 5 października 2022 o godzinie 12.00 w Państwowym Muzeum na Majdanku w sali Audytoryjnej odbyło się spotkanie promocyjne wydawnictwa poświęconego życiu byłego więźnia Majdanka Franciszka Brzezickiego.

Udział w nim wzięli:

Autor publikacji zatytułowanej  Na przekór totalitaryzmom. Franciszek BrzezickiJerzy Wójcicki Polski Konsul na Ukrainie – pan Damian Ciarczyński – inicjator i wydawca publikacji z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Maria Wiśnioch-Filo – emerytowana pracowniczka PMM, która znała bezpośrednio Franciszka Brzezickiego
Wydarzenie poprowadziła – Beata Siwek-Ciupak

Klasa 8a wraz z opiekunami miała przyjemność uczestniczyć w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu i jednocześnie reprezentować społeczność szkolną w ramach wzajemnej i systematycznej współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku. Pamiątką z tego spotkania jest książka “Na przekór totalitaryzmom”, która wzbogaci nasze szkolne zbiory biblioteczne.

Katarzyna Złotnik

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Majdanek 2022