– 11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości przypomina czas, gdy Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 11 listopada  to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.

Obchodom towarzyszyły wystawy tematycznie związane z tym świętem. W klasach I etapu edukacyjnego został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Kocham Polskę”. Wychowawcy podczas lekcji przypomnieli swoim uczniom o wydarzeniach związanych z drogami wiodącymi nasz kraj do wolności.

10 listopada odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obejrzeliśmy bardzo ciekawą lekcję historii przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Złotnik, p. Anny Rożek oraz p. Małgorzaty Skwarzyńskiej. W wierszach i pieśniach patriotycznych uczniowie zawarli przesłanie o wolności, pokoju i miłości do Ojczyzny. Przybliżyli zebranym historię państwa polskiego, przedstawili drogę Polaków do upragnionej wolności. O godzinie 11: 11 cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn.

Odśpiewanie Hymnu w Świetlicy szkolnej
Uczniowie oddziału 0
Uczniowie klasy 1b

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.