– CZARODZIEJE SŁOWA

Utwory literackie adresowane do młodszych dzieci pozwalają na budowane własnego języka. Prezentując w pracy dydaktycznej poezję i prozę zachęcamy je do rozwoju mowy nacechowanej kulturą osobistą i życzliwością dla drugiego człowieka.

Literatura dziecięca promuje akceptowane społecznie formy zachowania, zachęca również do wzajemnej współpracy i pomocy w środowisku dziecięcym. Ważne jest inspirowanie dzieci do redagowania wypowiedzi i tworzenia na miarę swoich możliwości dłuższych tekstów mających charakter wierszyków lub dłuższych opowiadań.

Przedszkole nr 52 w Lublinie ogłosiło konkurs literacki pt. „Czarodziejskie słowa otwierają serca”. Z inicjatywy nauczycielek oddziałów przedszkolnych zostały zorganizowane warsztaty słowa przygotowane i przeprowadzone przez nauczyciela Elżbietę Piechnik – jednego z opiekunów Szkolnego Koła Recytatorsko-Teatralnego „Recytować każdy może…”.

Wspólnie z czarodziejką słowa dzieci przeniosły się w świat wartości kultury słowa w kontaktach międzyludzkich. Zajęcia promowały akceptowane społecznie formy zachowania, tj. życzliwość, empatia, współpraca. Efektem spotkania było ułożenie przez najbardziej aktywne dziecko tekstu konkursowego pod kierunkiem nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

https://edulublin-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/anngapm25_edu_lublin_eu/EcSPz3WExRBEkxvVqMdiLoEBFWOp4nvSBF8UIqxHQWQAkQ?e=gOjVLO title=”Link otwiera się w nowym oknie przeglądarki”