– SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI – ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π (pi)

14 marca 2023 roku odbędzie się Szkolny Dzień Matematyki pod hasłem „Matematyka może być p(pi)ękna”. Jest to związane z obchodzeniem każdego roku światowego Dnia Liczby p w dniu 14 marca (p » 3,14).

W naszej szkole w tym dniu na pierwszym i drugim piętrze uczniowie klas IV – VIII będą mogli wziąć udział za darmo w loterii „Pytanka i zadanka matematyczne”.  Każdy uczeń będzie mógł wylosować pytanie lub krótkie zadanie z poziomu klasy, w której się uczy. Za każdą poprawną odpowiedź otrzyma symboliczną nagrodę.

W tym dniu na drzwiach sal lekcyjnych będą wywieszone przykłady z tabliczki mnożenia, które każdy chętny może pokolorować.

Konkursy matematyczne

Obchodom Szkolnego Dnia Matematyki będą towarzyszyły 2 ogólnoszkolne konkursy  dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły:

1. konkurs fotograficzny „Współczesny Pitagoras” na najciekawsze zdjęcie zrobione w domu na przebranie się za starożytnego matematyka Pitagorasa, mile widziane rekwizyty, sceneria,
  2. konkurs na autorką zagadkę o dowolnej figurze geometrycznej płaskiej lub przestrzennej (może być kilku).

Aby wziąć udział w tych konkursach wystarczy do 10 marca wysłać zdjęcie lub tekst zagadek na adres mailowy (katabury@gmail.com) lub przez dziennik vulcan do przewodniczącej matematyków (Katarzyna Bury). Konieczne jest podanie imienia, nazwiska i klasy autora.

Dodatkowo ogłaszamy konkursy w poszczególnych kategoriach klas:

klasy 0 – 2 konkurs plastyczny (na kartce – format A4) pt. „Zwierzaki z figur” (technika dowolna),

klasy 3 – 4 konkurs na napisanie autorskich rymowanek na temat przykładów z tabliczki mnożenia (format A4) np. jabłko jest czerwone, jabłko trzeba zjeść, 7 razy 8 to 56,

klasy 5 – 6 konkurs na reklamę dowolnej figury geometrycznej płaskiej lub przestrzennej (forma plastyczna lub autorski wierszyk na kartce – format A4),

klasy 7 – 8 konkurs plastyczny (na kartonie A2) pt. „Liczba p”, praca może być wykonana przez grupę osób lub całą klasę.

Praca może być wykonana do 10 marca 2023 roku i przyniesiona do nauczycieli matematyki do sali 16 lub 17, powinna zawierać imię, nazwisko i klasę autora (autorów) na przedniej stronie.

Najlepsze prace konkursowe będą nagrodzone i wywieszone w dniu 14 marca na tablicach szkolnych na parterze i I piętrze.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału i życzymy dobrej zabawy.

Zespół matematyków SP32