– OPOWIEŚCI MISJONARKI

misjonarka, akcja charytatywna, inne kultury

W dniu 9 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkolne Misjonarkę NMP Królowej Afryki- s.Wiktorię, pochodzącą z Ghany.

Siostra przybliżyła nam piękny kontynent afrykański. Dowiedzieliśmy się, że Siostry Misjonarki pracują aż w 14 krajach. Głównie, jako lekarki, pielęgniarki i nauczycielki. Opowieści Siostry były niezwykle ciekawe, wzbogacone o rekwizyty, np. rower z drutu, bęben, „ruszająca się” laleczka wykonana ze skrawków tkaniny i inne. W Afryce jest radość, nie ma nudy, więc Siostra nauczyła nas piosenki afrykańskiej, a my uczniowie kl. IIIa, IIIb, Ic, IIa, VIIa, Vc mieliśmy możliwość zaśpiewania jej w języku suahili.

Mamy świadomość, że Afryka, to także ludzie potrzebujący pomocy. Wielu z nich nie stać na opłacenie szkoły, na posiłek, czy inne niezbędne rzeczy. Dlatego wręczyliśmy Siostrze Wiktorii pieniądze, które zebraliśmy podczas akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Czarnego Lądu.

Na koniec spotkania przebrani w afrykańskie stroje zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z Siostrą Wiktorią. DZIĘKUJEMY naszej Misjonarce za przyjęcie zaproszenia i prowadzenie spotkania. Dziękujemy za OTWARTE SERCE, które tym, co ma, potrafi dzielić się z innymi.