– SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI – ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π (pi)

14 marca 2023 roku odbył się Szkolny Dzień Matematyki pod hasłem „Matematyka może być p(pi)ękna”.  Szkoła w tym dniu została ozdobiona kolorowymi cyframi z rozwinięcia dziesiętnego liczby p oraz myślami na temat matematyki i przykładami z tabliczki mnożenia do kolorowania przez wszystkich uczniów. Rozstrzygnięte zostały konkursy szkolne: konkurs fotograficzny „Współczesny Pitagoras”, konkurs na autorską zagadkę o dowolnej figurze geometrycznej oraz konkursy w poszczególnych kategoriach klas: plastyczny „Zwierzaki z figur” dla klas 0 – 2, na rymowankę z tabliczki mnożenia dla klas 3 – 4, na reklamę dowolnej figury geometrycznej dla klas 5 – 6 oraz konkurs plastyczny na plakat „Liczba p” dla klas 7 – 8. Najlepsze prace można było zobaczyć na tablicach wystawionych na każdym piętrze szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ogromną popularnością w tym dniu cieszyła się loteria krótkich pytań i zadań matematycznych dla poszczególnych klas 4 – 8, która przeprowadzona była na I i II piętrze podczas długich przerw. Wszyscy uczniowie mogli brać w niej udział po kilka razy, a za poprawną odpowiedź uczestnik loterii otrzymywał nagrodę w postaci cukierka. Niektórzy rekordziści brali w niej udział ponad 20 razy! Szczególne podziękowania, za przeprowadzenie tej loterii, składamy szkolnym wolontariuszom.

Dziękujemy wszystkim za stworzenie miłej atmosfery i dobrą zabawę. Zobaczyliśmy, że matematyka – królowa nauk, może być piękna i ciekawa.

Zespół matematyków SP32

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

https://edulublin-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/anngapm25_edu_lublin_eu/EgCmYeYSZbRLgfwOniFufHABBGL8dKCSFrqTOGLCVKWZuw?e=sPmRaM

About Author

Leave Comment

Back to top