– Szkolny Turniej Mitologiczny

Dnia 30 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Mitologiczny dla klas piątych, zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego p. Dorotę Goczkowską i p. Elżbietę Krysę.

Wybrani przedstawiciele klas musieli, wykorzystując umiejętności cyfrowe, wykazać się wiedzą dotyczącą mitologii greckiej. W tym czasie pozostali uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas inscenizacji scenek mitologicznych oraz pokazu starożytnej mody greckiej.

Wszyscy uczestnicy przygotowali się bardzo solidnie, walka była zacięta i wyrównana. Rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa.

Wyniki turnieju:

I miejsce – klasa V c

II miejsce– klasa V b

III miejsce – klasa V a

Serdecznie gratulujemy!

Turniej Mitologiczny był podsumowaniem cyklu lekcji języka polskiego dotyczących mitologii greckiej. W ramach cyklu uczniowie podejmowali różnorodne dodatkowe aktywności. Jedną z nich był film przygotowany przez Annę Złotnik i Miłosza Sochaczewskiego z klasy V b.

Zachęcamy do obejrzenia.