– Edukacyjny projekt – literacko-plastyczny „Słucham, czytam, maluję, projektuję…”

SP 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka realizowała  edukacyjny projekt – literacko plastyczny „Słucham, czytam, maluję, projektuję…”
adresowany do uczniów klas 1-3

Celem  projektu   była popularyzacja twórczości literackiej  wśród dzieci oraz kreowanie twórczej wyobraźni uczniów przy pomocy treści literackich. Uczniowie przygotowywali  ilustracje do poznanych utworów w formie wybranych technik plastycznych. Stanowiło to etap przygotowawczy do rozwijania umiejętności projektowania okładki danej książki.  Dzięki temu dzieci   zdobywały wiedzę z zakresu  przygotowywania książki do druku.

21 kwietnia odbył się wernisaż wystawy plastycznej prezentującej ilustracje wykonane przez uczniów w ramach projektu „Słucham, czytam, maluję, projektuję….” połączony z warsztatami na temat „Projektujemy okładkę książki”   przeprowadzonymi przez grafika panią Olenę Gajdamaka – Padalka – nauczyciela szkoły. Wystawie prac plastycznych towarzyszyła prezentacja profesjonalnych projektów okładek książek autorstwa p. Oleny Gaidamak-  Padalaka.

Koordynatorzy projektu: Elżbieta Piechnik, Dominika Gadzała, Olena Gaidamaka – Padałka, Halina Piątek.

Zdjęcie projekt" Słucham, czytam, maluję , projektuję"