– Kolejowe ABC

Uczniowie ze szkolnego koła recytatorsko – teatralnego „Recytować każdy może” wzięli udział w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”. Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego.

Konkurs został ogłoszony w celu: propagowania zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego, zachęcenia dzieci i młodzieży do czynnego zainteresowania tematyką bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, propagowania nauki poprzez zabawę, rozwijania myślenia kreatywnego dzieci i młodzieży, promocji działań podejmowanych przez Urząd na rzecz bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali krótki film przedstawiający bezpieczną sytuację na terenach kolejowych. Film został opracowany przez nauczycieli oraz uczniów. Muzykę do filmu skomponowała pani Małgorzata Skwarzyńska, nauczyciel muzyki w szkole. Wykorzystano fragment wiersza „Lokomotywa” J. Tuwima. Montażu filmu dokonał pan Przemysław Dzida, nauczyciel informatyki. Opiekę reżyserską pełniły nauczycielki: Dominika Gadzała, Elżbieta Piechnik, Halina Piątek.

W filmie wystąpili uczniowie: z klasy 2a – Amelia Dul, Emilia Gadzała, Laura Sitko, Hanna Kuśmierz, Tymoteusz Kupiński, Piotr Zwolan, z klasy 3a – Kaspian Biniaszewski, z klasy 4c – Krzysztof Komaiszko, z klasy 6a – Aleksandra Grzywacz.