– Ciekawa konferencja 

Lubelski Kurator Oświaty oraz Związek Sybiraków Oddział w Lublinie, Lubelskie Stowarzyszenie Pamięci Sybiru, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie i XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie zaprosili Dyrektorów szkół, Nauczycieli i Uczniów województwa lubelskiego do udziału w Konferencji edukacyjnej „MATKOM SYBIRACZKOM – PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ” połączonej z otwarciem wystawy poświęconej Matkom Sybiraczkom. 
 
Konferencja odbyła się w Lublinie, 26 maja 2023 r. w godz. 10:00 – 13:00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 
 
Celem konferencji było przybliżenie losów bohaterskich Matek Sybiraczek, kultywowanie pamięci o losach Zesłańców Sybiru poprzez spotkania z żyjącymi świadkami historii, kształtowanie postawy szacunku dla rodziców i wzmacnianie więzi rodzinnych, wspomaganie wychowawczej roli rodziny, pielęgnowanie tradycji obchodzenia Dnia Matki, kształtowanie postaw patriotycznych ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. 

Nasza szkoła również zgłosiła się do uczestnictwa w tym jakże ciekawym wydarzeniu. Przedstawiciele klas ósmych wraz z opiekunem – p. Katarzyną Złotnik wybrali reprezentowali placówkę i pogłębiali wiedzę na temat trudnej historii Zesłańców Sybiru. 
 
Podczas konferencji odbył się test wiedzy dla uczestników z wykorzystaniem smartfonów. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Brawo!!! 
 

Leave Comment

Back to top