– Podsumowanie akcji Samorządu Szkolnego „Miesiąc Życzliwości i Pozdrowień”

W marcu i kwietniu obchodziliśmy miesiąc Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day, co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedziane hello (cześć) do przynajmniej do dziesięciu osób dziennie. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, tolerancję oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste, bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Bycie miłym, okazywanie dobra i rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania, nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Dlatego Samorząd Uczniowski przenosi życzliwość na każdy dzień. Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego nasze działania .

Samorząd Uczniowski

https://edulublin-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/anngapm25_edu_lublin_eu/EWfDIOvispJEuflvYEZCOPEBK8Ws2W03fOQpnghbVO7zcw?e=W0nIQ1 title=”Link otwiera się w nowym oknie przeglądarki”