– PROJEKTY EDUKACYJNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Przedszkolaki z grupy 0a w roku szkolnym 2022/2023 realizowały zadania w ramach dwóch Ogólnopolskich Projektów Edukacyjnych Terapia ręki dla każdego oraz SensoSmyki. Zajęcia dostarczyły wielu pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom projektu. Były nie tylko nauką, ale też świetną zabawą.

Więcej zdjęć można znaleźć na stronach internetowych organizatorów projektów:

• SensoSmyki Placówki
  •  Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Terapia ręki dla każdego

Następnie w „lupce” należy wpisać pełną nazwę naszej szkoły (Szkoła Podstawowa

nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie).

Koordynator projektów mgr Karolina Gierasimczuk

Działania przedszkolaków z grupy 0a w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Terapia ręki dla każdego oraz SensoSmyki:

1. Przynieśliśmy do przedszkola jesienne warzywa i owoce. Następnie próbowaliśmy obierać i kroić przyniesione smakołyki. Na koniec każdy miał okazję je spróbować.
terapia, ręka, senso

2. Wybraliśmy się też na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów jesieni. Znalezione przez nas skarby zdobiły naszą salę.

terapia, ręka, senso

3. Dzięki darom przyniesionym ze spaceru zrobiliśmy biżuterię. Przy okazji uczyliśmy się manipulować drobnymi elementami podczas nawlekania koralików na nitkę.

4. Wykonaliśmy też prace plastyczne, które polegały na wypełnieniu plasteliną konturów obrazków, które prezentowały jesienne warzywa i owoce.

terapia, reka, senso

5. Podczas popołudniowych zajęć chętnie pokonywaliśmy tory przeszkód, turlaliśmy się, przechodziły przez tunele, czy graliśmy w klasy.

6. Zimą bawiliśmy się w śniegiem, dotykaliśmy go i obserwowały co się z nim stanie, gdy zostanie przyniesiony do ciepłej sali. Dzięki temu zrozumieliśmy obieg wody w  przyrodzie i poznaliśmy jej stany skupienia.

7. Za pomocą dotyku poznaliśmy różne struktury materiałów.

8. Utrwalaliśmy orientację w schemacie własnego ciała i ciała drugiej osoby, a także doskonaliliśmy zręczność i zwinność podczas zajęć ruchowych prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn.

9. W okresie przedświątecznym precyzyjnie ozdobiliśmy pierniki pisakami z lukrem i  kolorową posypką.

10. Wykonaliśmy też świąteczny łańcuch na choinkę.

11. Bawiliśmy się ziemią, ale też przy okazji sadziliśmy i sialiśmy roślinki na nasz wiosenny parapet.

12. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne, podczas których wycinaliśmy nożyczkami różne kształty, przyklejaliśmy, zaginaliśmy i przy okazji świetnie się bawiliśmy.

13. Mieliśmy również okazję ćwiczyć motorykę małą na tabliczkach z różnego rodzaju zapięciami (rzepy, guziki, suwaki agrafki itp.)

14. Skakaliśmy po sensorycznych kamieniach. Chodziliśmy po równoważni. Bawiliśmy się zestawem sensorycznym do dłoni. Ćwiczyliśmy na piłkach gimnastycznych.

15. Wybraliśmy się na spacer po ścieżce sensorycznej.

16. A także uczyliśmy się precyzji ruchu i umiejętności manipulowania drobnymi przedmiotami.