– TYDZIEŃ ZDROWIA

W ramach promowania zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, dbania o siebie i swoje zdrowie w dniach 29 maja-02 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowia. Mogliśmy zapoznać się z zasadami savoir-vivre przy posiłkach, obejrzeć piramidę żywienia, na drzwiach do sal lekcyjnych widniały plakaty i hasła nawołujące do dbania o zdrowie. Na głównej klatce schodowej zostały przedstawione kaloryczności różnych potraw w 100 g produktu abyśmy mogli uświadomić sobie jaki bilans energetyczny mają produkty, które spożywamy na co dzień. W szkolnej świetlicy wychowankowie tworzyli „Kanapkowe dzieła sztuki” a długie przerwy mogliśmy spędzić ruszając się przy muzyce. Podczas szkolnego Dnia Dziecka klasy 4-6 zaproszone zostały do „Bicia rekordu w przysiadach na czas”. Mogliśmy również zaprezentować swoje zdrowe śniadaniówki w mini-konkursie „Kanapkowy patrol”.

Uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział we wszystkich zaproponowanych atrakcjach. Mamy nadzieję, że Tydzień Zdrowia na stałe zagości w kalendarzu naszych szkolnych wydarzeń.