– Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W związku z tym wydarzeniem  klasy VII i VIII uczestniczyły w konkursie „Z JĘZYKAMI, WSZĘDZIE W DOMU”. Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu plakatu dotyczącego ciekawostek wylosowanego kraju: klasa 7a – Stany Zjednoczone, 7b – Hiszpania, 7c – Irlandia, 8a – Niemcy, 8b – Australia, 8c – Wielka Brytania.

Kolejnym konkursowym zadaniem był quiz, w którym przedstawiciele danej klasy odpowiadali na pytania związane z wybranymi krajami anglo- niemiecko- i hiszpańskojęzycznymi. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii, kultury oraz polityki danego kraju.  Po zaciętej rywalizacji, zwycięstwo wywalczyła klasa 7b, drugie miejsce zajęła  klasa 7c, natomiast trzecie ex aequo klasa 8a oraz 8c.

Gratulujemy!

Dzień języków obcych