– Spotkanie z lekkoatletką Sofią Ennaoui

W dniu 9 października 2023r. gościem naszej szkoły była Sofia Ennaoui – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Spotkanie było zorganizowane w ramach akcji „Dzielimy się swoją pasja do sportu”, której celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Sofia opowiadała o swoich osiągnięciach. Zdobyła około 30 medali z mistrzostw Polski w tym złoty medal. Posiada również 10 medali z mistrzostw Europy. Sportsmenka zaczęła trenować w 2010 roku, a w 2016 była na olimpiadzie, którą bardzo dobrze wspomina. Była tam finalistką w biegu na 1500 metrów. Dwa lata później została mistrzynią Europy. Lekkoatletka opowiedziała także o tym, jak zaczęła swoją przygodę ze sportem. W szkole podstawowej biegała w dystansach na 200 i 300 metrów. Jej najdłuższy bieg w tym czasie to 600 metrów.  Sofia przekazała ciekawie informacje na temat swoich treningów.  Poprowadziła także krótką rozgrzewkę  dla wszystkich przybyłych na spotkanie. Na koniec zaprosiła uczniów naszej szkoły na treningi do sekcji akademii lekkoatletycznej. Bardzo miłym akcentem było rozdawanie przez sportsmenkę autografów.

Autor relacji: Michasia Kowalska kl. 6b

Spotkanie z Sofia Ennaoui