– Zaproszenie – Warsztaty filmowe dla uczniów SP32

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów na warsztaty filmowe które odbędą się w naszej szkole.

Warsztaty mają na celu stworzenie przez uczestników filmu krótkometrażowego.

Spotkania będą się odbywały na terenie szkoły.

Warsztaty są bezpłatne.

Aby zmaksymalizować walor edukacyjny oraz zachować zgodność z realiami branży, przeprowadzane są w formie cyklu spotkań, domyślnie sześciu:

1. Development – wprowadzenie do realizacji produkcji filmowej, rozpoczęcie prac nad scenariuszem.
  2. Preprodukcja – zakończenie prac nad scenariuszem, opracowanie scenopisu, poszukiwanie obiektów zdjęciowych.
  3. Preprodukcja – przygotowanie dekoracji i rekwizytów, organizacja prób aktorskich i kamerowych.
  4. Produkcja – realizacja materiału na planie zdjęciowym zgodnie z ustalonymi wcześniej założeniami.
  5. Produkcja – realizacja materiału na planie zdjęciowym zgodnie z ustalonymi wcześniej założeniami.
  6. Postprodukcja – wprowadzenie do podstaw postprodukcji na bazie zgromadzonego materiału, nadzór i wykonanie ostatecznej wersji filmu.

Warsztaty prowadzone są przez Filipa Wesołowskiego (kliknij aby zobaczyć profil IMDb)- młodego twórcę, pracującego na planach filmowych, związanego dotychczas z realizacją projektów m.in. z takimi instytucjami jak

• Łódzka Szkoła Filmowa,
  • Centrum Kultury w Lublinie (Lubelski Festiwal Filmowy, Kinoteatr Projekt, Centralny Plac Zabaw),
  • Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin,
  • Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (warsztaty z realizacji produkcji filmowej dla młodzieży – Wielka Przygoda z Filmem, Scena Wspólna, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Biennale Sztuki dla Dziecka).

Premiera stworzonych produkcji planowana jest na listopad, miałaby miejsce w Pracowni Kultury Maki – Filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”, znajdującej się na ulicy Olchowej 8 w Lublinie.

Zapisy nauczyciel informatyki p. Przemysław Dzida (s. 22)

Wstępny termin spotkania organizacyjnego 24.10.2023 godz. 15:30 s. 22