– Spotkanie z Ozobotami

W minioną środę, 18 października klasę 1A odwiedziła Pani Magdalena – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie. Na spotkanie z pierwszakami nie przyszła sama, a w towarzystwie Ozobotów. Są to małe, sympatyczne roboty stworzone z myślą o nauce programowania.  Takie mini urządzenia wspaniale wprowadzają dzieci poprzez zabawę w świat nowych technologii.  Uczniowie za pomocą flamastrów wyznaczali skomplikowane trasy dla Ozobotów, a te posłusznie realizowały ich rozkazy. Niektóre z robotów potrafiły nawet zrealizować słowne polecenia wypowiedziane przez dzieci. Wszyscy uczestnicy spotkania byli oczarowani interaktywnymi urządzeniami. Miła atmosfera jaką stworzyła Pani Magda sprawiła, że nasi uczniowie z radością czekają na kolejne spotkanie z Ozobotami.

Spotkanie z Ozobotami