– Realizacja zajęć  metodą projektu w klasach trzecich

W I etapie edukacji miała miejsce kolejna realizacja tematów edukacyjnych z wykorzystaniem metody projektów. Klasy trzecie realizowały projekt edukacyjny „ Las naszym przyjacielem”. Rozpoczął się on wycieczką do lasu – Starego Gaju. Tam uczniowie dokonywali obserwacji poszczególnych warstw lasu, podczas której uzupełniali karty pracy. Zdobyta wiedza pozwoliła na kontynuację projektu w warunkach szkolnych. Uczniowie zaprezentowali ją na forum klasy. W zespołach przygotowywali elementy poszczególnych warstw lasu – co pozwoliło na wykonanie plakatu przedstawiającego cechy charakterystyczne dla leśnego  ekosystemu. W zespołach przygotowali też modele warstw lasu, które umieścili w szklanych, dużych naczyniach. Działania projektowe zostały skorelowane z udziałem dużej części uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Technicznym z elementami przyrodniczymi pt. „Las w słoiku” dla oddziałów 0 -III zorganizowanym przez nauczycieli naszej szkoły.

Las naszym przyjacielem