– Podróżujemy z Julianem Tuwimem

8 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego dla uczniów  z klasy Ic „Julian Tuwim – poeta dziecięcej radości”, który realizowaliśmy przez ostatnie tygodnie. Podczas spotkania gościliśmy kolegów i koleżanki z klasy 1A, 2A, 3A wraz nauczycielkami.

Na długiej przerwie utworzyliśmy wielki pociąg ciągnięty przez lokomotywę, która odjechała ze stacji Tuwimowo do stacji Sala Gimnastyczna. Oczywiście, by do niej wsiąść, trzeba było mieć bilety,  które wcześniej rozdawał sam Murzynek Bambo. W Sali Gimastycznej zaprezentowaliśmy zebranym inscenizację teatralną do wiersza „Lokomotywa” oraz przedstawiliśmy gościom nasze zadania, które wykonywaliśmy podczas realizacji projektu.   W ramach projektu przygotowaliśmy w klasie wystawkę książek twórczości Juliana Tuwima.

Odbyła się lekcja biblioteczna dotycząca życia i twórczości Tuwima. Prezentację multimedialną o poecie przygotowała dla nas bibliotekarka – pani Marzena Kuzioła. Poznaliśmy wiele wspaniałych wierszy Juliana Tuwima, które zaprezentowali nam najlepiej czytający koledzy i koleżanki z naszej klasy. Każdy uczeń  z naszej klasy miał za zadanie nauczyć się na pamięć przy najmniej jednego wiersza tego wybitnego człowieka.

Wykonywaliśmy kukiełki z warzyw i owoców do inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Warzywa” oraz pociąg do wiersza „Lokomotywa”.  Odbyła się w sali lekcyjnej mini inscenizacja teatralna przytoczonych powyżej utworów.

Ten projekt z pewnością zapamiętamy na długo, a przypominać nam będzie o nim kolorowa gazetka  na pierwszy piętrze, na której zawisły nasze własnoręcznie wykonane ilustracje bohaterów utworów wspaniałego poety.

Wszystkim uczniom z naszej klasy kibicowali Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kostiumów i rekwizytów. Dziękujemy także pani Olenie …..– wychowawczyni ze świetlicy szkolnej za przygotowanie dekoracji w sali gimnastycznej. Dzięki temu cały projekt nabrał jeszcze większej kolorystyki i stał się bardziej interesujący dla nas i naszych kolegów i koleżanek z I etapu edukacyjnego.

Projekt - "Podróżujemy z Julianem Tuwimem"

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.