– Uczniowie klasy 1a na wystawie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Uczniowie klasy 1a w miniony poniedziałek (20 listopada 2023 r.) odwiedzili wystawę pt.

,,PokochajMY Afrykę”. Spotkanie odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, którą wspólnie z biblioteką zorganizowała Fundacja Mała Misja. Piękne eksponaty zostały wypożyczone od Zgromadzenia Misjonarzy Afryki (Ojcowie Białych) oraz Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki (Sióstr Białych). Uczniowie poznali afrykańskie instrumenty, rytualne maski, zabawki wykonane z recyklingu, sztukę afrykańską oraz dowiedzieli się jak wygląda codzienne życie mieszkańców Afryki. Tym samym rozpoczęliśmy naszą afrykańską przygodę z Radosławem Jareckim, pracownikiem biblioteki oraz współzałożycielem Fundacji Mała Misja. Oprócz spotkania z kulturą afrykańską mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez p. Agnieszką Chaber, która opowiedziała nam o emocjach. Przyjrzeliśmy się tym emocjom, które wówczas nam towarzyszyły oraz obejrzeliśmy teatrzyk „kamishibai”. Jest to technika czytania wywodząca się z Japonii, wspomagana planszami z obrazkami, które są prezentowane na drewnianej scenie. Mieliśmy też okazję zagrać w grę „Kalejdoskop emocji”. Po miłym spotkaniu pospacerowaliśmy chwilę po pięknym Lublinie. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała to emocje, które nam towarzyszyły sprawiły, że było to kolejne niezapomniane wyjście klasowe.

Klasa 1a na wystawie