– Projekt edukacyjny klas 1a i 1b – Zwyczaje bożonarodzeniowe

W czasie okołoświątecznym klasa 1a i 1b realizowała projekt edukacyjny pt. „Zwyczaje bożonarodzeniowe”. Uczniowie zapoznali się ze świątecznymi zwyczajami, przeczytali tematyczną czytankę oraz podzielili się swoimi świątecznymi tradycjami, pielęgnowanymi w ich domach. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak stworzyć własny kalendarz adwentowy oraz trenowali składanie życzeń świątecznych. W kolejnych dniach uczniowie uczestniczyli w uroczystej Wigilii klasowej. Była to okazja do wzmocnienia więzi koleżeńskich oraz budowania poczucia wspólnoty. Wszakże grupa klasowa to „druga rodzina”, gdzie każdy może czuć się jej ważnym członkiem. Wigilijnej uczcie towarzyszyły śpiewy kolęd, wspólne dekorowanie pierników oraz wykonywanie słodkich szyszek z płatków i ciastek. Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie miło spędzili razem czas oglądając świąteczne kino familijne i zagryzając słony popcorn. Te wspólne świąteczne chwile spędzone w grupie klasowej, były preludium świątecznych, miłych doświadczeń kontynuowanych w rodzinnych domach.

Kolaż zdjęć przedstawiających dzieci podczas ozdabiania pierniczkó
w

Kolaż ze zdjęciami przedstawiającymi dzieci pracujące przy ozdabianiu bożonarodzeniowych pierniczków i śpiewaniu kolęd

Wielka radość dzieci ozdabiających pierniczki w różnych kształtach