– „Zaczarowana zagroda” – klasa 1a poznaje ciekawy krajobraz Antarktydy

Podczas styczniowych zajęć klasa 1 a zgłębiła tajniki biało-czarnych mieszkańców Antarktydy. Poznając treść lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda” uczniowie dowiedzieli się gdzie mieszkają te ptaki, jakie dźwięki wydają, dlaczego połykają kamienie, jak nazywa się największy pingwin oraz ile jaj zwykle składają. Uczniowie wykonali wspólnie igloo z kostek cukru oraz figurki pingwinów z plasteliny. Następnie pierwszoklasiści uzupełnili metryczkę dotyczącą lektury i wkleili ją do zeszytów do lektur. „Zaczarowana zagroda”, niczym wehikuł czasu przeniosła nas na śnieżną i zimną Antarktydę. Ta czytelnicza podróż na długo zostanie w naszej pamięci.

Kolaż zdjęć przedstawiających pingwiny,    ilustrujący książkę Centkiewiczów pod tytułem "Zaczarowana zagroda"

Uczniowie klasy 1a słuchają czytania lektury, oglądają rysunki dotyczące książki zawieszone na tablicy korkowej

Uczniowie wykonują zagrodę z kostek cukru i prezentują zrobione przez siebie  pingwiny,